Aukcja 14 / 268

USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 3.912 | data: 22-11-1997
Jesteś w: A14  POLSKA  Zygmunt III Waza 1587-1632

ort 1623, Gdańsk, j.w., Gum. 1392, na awersie w epoce, o czym świadzy patyna oraz pozostałości zielonego nalotu (moneta pochodzi ze skarbu), celowo usunięto cyfry 1-6. Prawdopodobnie powodem była chęć sztucznego podniesienia wartości monety. Cyfry 1 i 6 nie są częścią daty 1623 jak sądzą niektórzy lecz oznaczeniem wartości podobnie jak np w orcie koronnym 1621 z (16) pod popiersiem, duża ciekawostka numizmatyczna.

Numer: 268
Opis: Zygmunt III Waza 1587-1632. ort 1623, Gdańsk, j.w., Gum. 1392, na awersie w epoce, o czym świadzy patyna oraz pozostałości zielonego nalotu (moneta pochodzi ze skarbu), celowo usunięto cyfry 1-6. Prawdopodobnie powodem była chęć sztucznego podniesienia wartości monety. Cyfry 1 i 6 nie są częścią daty 1623 jak sądzą niektórzy lecz oznaczeniem wartości podobnie jak np w orcie koronnym 1621 z (16) pod popiersiem, duża ciekawostka numizmatyczna.
Stan: III, Very Fine
Data sprzedaży: 22-11-1997
Cena szacunkowa: 400 zł
Cena wywoławcza: 320 zł
Cena wylicytowana: 490 zł
Ilość odsłon: 810