wydawnictwa zagraniczne, Klawans Zander H., Bresset K. E. – Handbook of Ancient Greek & Roman Coins..

Rozpoczęcie: 25-11-2024 18:00
Zakończenie: 05-12-2024 20:04:40
Licytacja odbywa się w serwisie OneBid: zapisz się do e-aukcji

Licytuj
407309
Opis: wydawnictwa zagraniczne, Klawans Zander H., Bresset K. E. – Handbook of Ancient Greek & Roman Coins, Atlanta 1995, ISBN 030709362X
Stan zachowania: I/I-, Choice About Uncirculated
Dodatkowe informacje: 288 stron, format ok. 13.5 x 22 cm, miękka oprawa. Podręcznik dla kolekcjonerów starożytnych monet greckich i rzymskich. Książka porusza ważne aspekty starożytnej numizmatyki, od sposobu wytwarzania monet po znaczenie ich symboliki dla ówczesnych ludzi, którzy ich używali. Zawiera zaawansowane informacje potrzebne do prawidłowej identyfikacji i przypisania monet do danej epoki. Początkujący i zaawansowani kolekcjonerzy skorzystają z map, danych, wykresów i ponad 1000 pełnowymiarowych fotografii przedstawiających rzeczywiste monety i pokazujących, jak interpretować daty i napisy. Książka zawiera ważne informacje m. in. na temat czytania greckich i rzymskich napisów na monetach. Umożliwi również identyfikowania cesarzy (po inskrypcjach i wizerunkach) i dat na monetach rzymskich, symboli, nazw miast oraz postaci historycznych i mitologicznych. Główne narzędzie referencyjne mennictwa greckiego i rzymskiego zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych kolekcjonerów.

Cena aktualna: 48 zł
Cena wywoławcza: 48 zł
Cena szacunkowa: 80 zł
Ilość odsłon: 20