Polska, denar, bez daty (1138–1146)
Zakończenie: 05-10-2023 20:55:20
378988
Opis: | Polska - Władysław II Wygnaniec (1138–1146), denar, bez daty (1138–1146), Aw: Książe na tronie z mieczem w dłoni, obok stojący giermek podający jabłko królewskie; Rw: Rycerz zamierzający się mieczem na lwa |
Stan zachowania: | III/IV, Very Fine / Fine |
Dodatkowe informacje: | srebro, 13.4 mm, 0.34 g, dużo rzadsza odmiana bez napisu otokowego na awersie |
Literatura: | Frynas P.7.2, Gum-H. 84 (R), Kop. 49b (R2), Str. 40f, Such. XI/XII w. XVI/1 |
Cena wywoławcza: 240 zł
Cena szacunkowa: 400 zł
Ilość odsłon: 52