Austria, denar typu friesacher, ok. 1170–1200
Zakończenie: 05-10-2023 20:37:20
378849
Opis: | Austria - Salzburg (arcybiskupstwo) - Adalbert II von Böhmen 1168–1177-(1183–1200), denar typu friesacher, ok. 1170–1200, Friesach, Aw: Półpostać arcybiskupa w infule dwurożnej, z pastorałem i Ewangelią na wprost, legenda, Rw: Kościół z dwiema wieżami i krzyżem na szczycie, cztery pierścienie na fasadzie |
Stan zachowania: | III-, Nearly Very Five |
Dodatkowe informacje: | srebro, 18.9 mm, 0.97 g, ciemna patyna |
Literatura: | CNA I Ca9 |
Cena wywoławcza: 36 zł
Cena szacunkowa: 60 zł
Ilość odsłon: 164