Cesarstwo Rzymskie, denar, 114–117
Zakończenie: 05-10-2023 20:20:20
378840
Opis: | Cesarstwo Rzymskie - Trajan (98–117), denar, 114–117, Rzym, Aw: Popiersie cesarza w wieńcu laurowym w prawo, IMP CAES NER TRAIAN OPTIM AVG GERM DAC, Rw: Stojąca Providentia trzymająca berło, po bokach napis PRO-VID, u jej stóp glob, PARTHICO P M TR P COS VI P P S P Q R |
Stan zachowania: | III/IV, Very Fine / Fine |
Dodatkowe informacje: | srebro, 18.5 mm, 2.62 g, wyłuszczenie i uszkodzenia rewersu |
Literatura: | RIC 361 |
Cena wywoławcza: 48 zł
Cena szacunkowa: 80 zł
Ilość odsłon: 86