Polska, 1 grosz polski, 1817 IS (?)

Rozpoczęcie: 27-03-2023 18:00
Zakończenie: 06-04-2023 21:35:00

Cena wylicytowana: 34 zł
Aukcja zakończyła się 06-04-2023 21:35:00
366841
Opis: Polska - Królestwo Kongresowe (1815–1835) - Aleksander I (1801–1825), 1 grosz polski, 1817 IS (?), Warszawa, odmiana z dłuższym ogonem Orła
Stan zachowania: III/III-, About Very Five
Dodatkowe informacje: ciemna patyna, ciekawostka - prawdopodobnie inicjały IS (Jan Stockmann) zamiast IB (Jakuba Benicke). Zgodnie z wiedzą o mennicy w Warszawie, inicjały Jana Stockmanna możemy odnaleźć na monetach do roku 1811, co sugeruje, że być może mamy do czynienia z pomyłką w mennicy
Literatura: Bitkin H884, Plage 202 (R), Berezowski 4 zł - z inicjałami IB, z inicjałami IS literatura nie notuje

Cena końcowa: 34 zł
Cena wywoławcza: 30 zł
Cena szacunkowa: 50 zł
Ilość odsłon: 49