Polska, grosz, 1506

Rozpoczęcie: 27-03-2023 18:00
Zakończenie: 06-04-2023 21:28:00
Polska, grosz, 1506

Polska, grosz, 1506

Cena wylicytowana: 1 400 zł
Aukcja zakończyła się 06-04-2023 21:28:00
366725
Opis: Polska - Zygmunt I Stary (1506–1548) - jako książę głogowski, grosz, 1506, Głogów
Stan zachowania: III/IV, Very Fine / Fine
Dodatkowe informacje: rzadka odmiana z uszkodzoną na stemplu cyfrą 6 w dacie, pęknięcie krążka Według Profesora Borysa Paszkiewicza (Silesiorum Moneta, str. 315) moneta została wybita z uszkodzoną cyfrą 6 na stemplu. "Jest to wtórny defekt techniczny stempla, który nie ma żadnego znaczenia dla emisji tej monety; wykazujemy jednak tę odmianę dlatego, że w dotychczasowej literaturze często traktowano ją błędnie jako odrębny rocznik (1504 lub 1508)."
Literatura: BRP SM 4C.17.b, Fbg. 296, Kop. 5767 (R7), Kurp. (1506–73) 5 (R7)

Cena końcowa: 1 400 zł
Cena wywoławcza: 300 zł
Cena szacunkowa: 500 zł
Ilość odsłon: 123