Polska, 5 złotych, 1925

Rozpoczęcie: 06-03-2023 18:00
Zakończenie: 16-03-2023 20:53:20
Polska, 5 złotych, 1925

Polska, 5 złotych, 1925

Cena wylicytowana: 32 000 zł
Aukcja zakończyła się 16-03-2023 20:53:20
365003
Opis: Polska - II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) - monety obiegowe, 5 złotych, 1925, Warszawa, Konstytucja; Aw: Orzeł z koroną, wokoło napis RZECZPOSPOLITA POLSKA 1925; Rw: Polonia wyciągająca rękę po Konstytucję, poniżej nominał, całość w obwódce z 81 perełkami
Stan zachowania: II+, Choice Extremely Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 37.0 mm, 24.92 g, stara patyna, nakład tylko 1.000 sztuk, wybite płytkimi stemplami, rzadka, efektowna moneta projektu Stanisława Lewandowskiego
Literatura: Kop. 2922 (R4), Parchimowicz 113b, Berezowski 15 zł

Cena końcowa: 32 000 zł
Cena wywoławcza: 12 000 zł
Cena szacunkowa: 20 000 zł
Ilość odsłon: 766