wydawnictwa polskie, Kalwat Wojciech –Historia Pieniądza Polskiego, Warszawa, ISBN 9788311120020

Rozpoczęcie: 06-03-2023 18:00
Zakończenie: 16-03-2023 20:05:00

Cena wylicytowana: 110 zł
Aukcja zakończyła się 16-03-2023 20:05:00
365356
Opis: wydawnictwa polskie, Kalwat Wojciech –Historia Pieniądza Polskiego, Warszawa, ISBN 9788311120020
Stan zachowania: I/I-, Choice About Uncirculated
Dodatkowe informacje: 100 stron formatu ok. A4, twarda oprawa, bogato ilustrowane popularne opracowanie historii pieniądza polskiego. W książce w przystępny sposób przedstawiono m.in. zarobki i siłę nabywczą monety polskiej w danych czasach, fałszerstwa monet (przyczyny, sposoby i skutki), porównanie zawartości srebra polskich i obcych oraz systemy monetarne. Na barwnych, powiększonych fotografiach ukazano monety na przestrzeni wieków w tym m.in. denary Bolesława Chrobrego (PRINCES POLONIE), dukaty koronacyjne czy donatywy.

Cena końcowa: 110 zł
Cena wywoławcza: 18 zł
Cena szacunkowa: 30 zł
Ilość odsłon: 81