wydawnictwa polskie, Krząstek Tadeusz, Wójcik Waldemar, Żak Andrzej Czesław – Depozyty żołnierz..

Rozpoczęcie: 06-03-2023 18:00
Zakończenie: 16-03-2023 20:04:20

Cena wylicytowana: 200 zł
Aukcja zakończyła się 16-03-2023 20:04:20
365358
Opis: wydawnictwa polskie, Krząstek Tadeusz, Wójcik Waldemar, Żak Andrzej Czesław – Depozyty żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, Warszawa-Toruń 2003, ISBN 8373227369
Stan zachowania: II, Extremely Fine
Dodatkowe informacje: 269 stron formatu A4, miękka oprawa, na stronie tytułowej skreślony stempel biblioteczny. W książce zawarto m.in. biogramy dowódców, którzy dowodzili Polskimi Siłami Zbrojnymi na Zachodzie oraz Samodzielną Brygadą Strzelców Karpackich pod Tobrukiem i dowódców 2 Korpusu Polskiego. W skróconym zarysie ukazano udział wymienionych jednostek w bojach, w których ginęli żołnierze. W pełnym zakresie opublikowana została imienna lista poległych żołnierzy, których depozytów dotąd nie podjęto. Uzupełnieniem tekstów są zdjęcia pamiątek z depozytów (m.in. ordery, odznaczenia, medale, legitymacje itp.), jakie mieli żołnierze w chwili śmierci.

Cena końcowa: 200 zł
Cena wywoławcza: 18 zł
Cena szacunkowa: 30 zł
Ilość odsłon: 69