wydawnictwa zagraniczne, Sayles Wayne G. – Ancient Coin Collecting IV: Roman Provincial Coinage, Io..

Rozpoczęcie: 28-11-2022 18:00
Zakończenie: 08-12-2022 20:02:20

Cena wylicytowana: 250 zł
Aukcja zakończyła się 08-12-2022 20:02:20
358514
Opis: wydawnictwa zagraniczne, Sayles Wayne G. – Ancient Coin Collecting IV: Roman Provincial Coinage, Iola 1998, ISBN 0873415523
Stan zachowania: I-, About Uncirculated
Dodatkowe informacje: 198 stron formatu B5, twarda oprawa z obwolutą. Ilustrowane, przekrojowe opracowanie mennictwa prowincji rzymskich: Zachodnie Prowincje (Brytania, Galia, Germania, Recja, Italia, Sycylia, Sardynia), Bałkany i Grecja, Azja Mniejsza i Mezopotamia, kraina Lewantu, rzymski Egipt oraz prowincje rzymskie w Afryce. Książka zawiera również portrety władców ukazanych na monetach oraz ikonografię tych monet w formie przedstawionych stylów portretowych, typów architektury (miasta, świątynie), transportu, astronomii i astrologii. Osobny dział ukazuje arcydzieła mennictwa prowincjonalnego. W książce przedstawiono również sposób czytania monet (w tym czytanie skrótów), dat emisji, ulokowanie mennic, obieg monet w praktyce oraz ich denominacje. Każdy z opisanych działów posiada odnośniki do dalszej literatury w danym temacie. Książka zawiera ponad 300 zdjęć, w tym ilustrowany przewodnik po władcach epoki. Liczne przydatne tabele i mapy min. miast - mennic i ich system datowania. Indeks, słowniczek oraz bibliografia. Cenne narzędzie referencyjne mennictwa prowincji rzymskich.

Cena końcowa: 250 zł
Cena wywoławcza: 36 zł
Cena szacunkowa: 60 zł
Ilość odsłon: 118