Polska, kopia medalu ze suity królewskiej, poświęconego Władysławowi IV

Rozpoczęcie: 29-08-2022 18:00
Zakończenie: 08-09-2022 22:19:40

Cena wylicytowana: 320 zł
Aukcja zakończyła się 08-09-2022 22:19:40
351100
Opis: Polska - Polska pod zaborami (1795–1918), kopia medalu ze suity królewskiej, poświęconego Władysławowi IV, Aw: Popiersie władcy w lewo, w zbroi i kapeluszu, niżej sygnatura I.I.REICHEL.F., VLADISLAUS IV., Rw: Napis w 14 wersach, SIGISMUNDI III / EX ANNA AUSTRIACA / FILIUS, VIVENTE PATRE / IN MAGNUM DUCEM / MOSCHOVIÆ ELECTUS A•D. / 1610. MORTUO IN TITULUM / REGIS SVECIÆ SUCCESSIT, / SMOLENSCUM OBSIDIONE / VICTOR LIBERAVIT, INTER / TOT REGNORUM SPES / AMISSAS OBIIT / ORBUS MERECII / A•D• 1648 • ÆTAT: 53• / R: 16• D• 20. MAII.
Stan zachowania: III+, Good Very Fine
Dodatkowe informacje: żeliwo, 44.9 mm, 35.12 g, odlew wykonany najprawdopodobniej w hucie Białogon

Cena końcowa: 320 zł
Cena wywoławcza: 30 zł
Cena szacunkowa: 50 zł
Ilość odsłon: 62