Polska, 500. rocznica powrotu Gdańska do Polski, 1954

Monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale.

Cena wylicytowana: 270 zł
Aukcja zakończyła się 21-07-2022 22:03:00
344710
Opis: Polska - Polska Rzeczpospolita Ludowa (1952–1989), 500. rocznica powrotu Gdańska do Polski, 1954, Warszawa, Aw: Trzy postacie, niżej 1454-1954, W PIĘĆSETLECIE POWROTU GDAŃSKA DO POLSKI MEDAL TEN WYBIŁA MIEJSKA RADA NARODOWA W GDAŃSKU, Rw: Widok Starego Miasta w Gdańsku, u góry BELLO / COMBUSTUM - PACE / RENOVATUM, na dole herb Gdańska, GEDANI ANTE QUINQUE SÆCULA IN FINES MATRIS POLONIÆ REVERTENIS MEMORIA + MCDLIV - MCMLIV +, medal projektowali J. Gosławski (awers), R. Massalski i W. Tołkin (rewers)
Stan zachowania: I, Uncirculated
Dodatkowe informacje: tombak, 60.4 mm, 82.57 g, nakład 450 sztuk
Literatura: MMP 54/17, Paszkowycz 1/54

Cena końcowa: 270 zł
Cena wywoławcza: 90 zł
Cena szacunkowa: 150 zł
Ilość odsłon: 204

1)  270 zł
2)  260 zł
3)  230 zł
4)  210 zł
5)  200 zł
6)  195 zł
7)  190 zł
8)  115 zł
9)  105 zł
10)  95 zł
11)  90 zł