Polska, półtalar wikariacki, 1711

Monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale.

Cena wylicytowana: 3 100 zł
Aukcja zakończyła się 21-07-2022 20:30:20
349850
Opis: Polska - August II Mocny (1697–1733) - monety sasko-polskie, półtalar wikariacki, 1711, Drezno, Aw: Król na koniu w prawo, pod koniem wielopolowa tarcza z herbami Korony, Wielkiego Księstwa Litewskiego i Wettynów; Rw: Dwa ołtarze: z insygniami króla i elektora saskiego, u góry FRID AUG / REX ELECTOR, poniżej VICARIUS POST MORT / IOSEPHI / IMPERAT, data MDCCXI oraz inicjały ILH (Jan Wawrzyniec Holland, mincmistrz drezdeński) oraz hak (znak menniczy)
Stan zachowania: III+, Good Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 14.51 g
Literatura: Kahnt 284, Kohl 441, Kop. 11107 (R3), Merseburger 1491

Cena końcowa: 3 100 zł
Cena wywoławcza: 1 800 zł
Cena szacunkowa: 3 000 zł
Ilość odsłon: 354

1)  3 100 zł
2)  3 000 zł
3)  2 900 zł
4)  2 700 zł
5)  2 500 zł
6)  1 950 zł
7)  1 900 zł
8)  1 850 zł
9)  1 800 zł