Niemcy, medal "Pokój Cieszyński", 1779

Monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale.
Niemcy, medal

Cena wylicytowana: 450 zł
Aukcja zakończyła się 21-07-2022 21:59:00
345974
Opis: Niemcy - Fryderyk II (1740–1786), medal "Pokój Cieszyński", 1779, Aw: Popiersie Fryderyka II na pomniku, po bokach Justitia i Bellona, na pomniku napis FRIDERICUS BORUSSORUM REX IUSTUS ARMIPOTENS, u dołu sygnatura LOOS, Rw: Siedząca Bellona w prawo, przyozdabia swój hełm liśćmi z drzewa oliwnego, obok niej miecz i tarcza na ziemi, w odcinku u dołu napis LITIB DIREMT PACE TESCHEN D XIII MAI MDCCLXXIX
Stan zachowania: III/IV, Very Fine / Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 43.5 mm, 28.12 g, uszkodzenia obrzeża, u góry przewiercona dziura, bardzo rzadki medal
Literatura: F.u.S 4488, Olding 708

Cena końcowa: 450 zł
Cena wywoławcza: 120 zł
Cena szacunkowa: 200 zł
Ilość odsłon: 205

1)  450 zł
2)  440 zł
3)  340 zł
4)  240 zł
5)  220 zł
6)  220 zł
7)  125 zł