Polska, kopia galwaniczna medalu ślubnego, 1646 (data wykonania oryginału)

Banknoty, monety średniowieczne, polskie, zagraniczne, medale i odznaczenia.

Cena wylicytowana: 520 zł
Aukcja zakończyła się 27-01-2022 22:02:20
337847
Opis: Polska - Władysław IV Waza (1632–1648), kopia galwaniczna medalu ślubnego, 1646 (data wykonania oryginału), kopia medalu autorstwa Jana Höhna Starszego, Aw: Król z królową siedzący na tronach, podający sobie prawe dłonie, w tle baldachim z girlandami i orłami herbowymi, przed królem zbroja i szpada, z prawej sygnatura IH, SISTE GRADŨ BELLONA IUBET NUNC IUNO QUIETEM. EN FACIAM TIBI SIT DULCIS AMORE QUIES, Rw: Tetragram w promienistej aureoli, niżej wzlatujący orzeł pod którym herb wielki Gdańska, niżej FATA POLOVENIUNT; HONI / NUM SUNTVOTA: IEHOVA / TU DEVOTA IUVA; TU / SACRA PACTA FOVE. / SINTEA FAUSTA NOVIS / CONSORTIB9 HISq SUBALIS / PAX REGNUM POPULUS / FLOREAT ET / GEDANUM. / •M•DC•XLVI• / •10•MART:, VLADISLAO IV POLONIÆ AC SUECIÆ REGI. ET LUDOVICÆ MARIÆ MANTUANÆ. SPONSIS.
Stan zachowania: II, Extremely Fine
Dodatkowe informacje: biały metal, 56.9 mm, 51.35 g
Literatura: Raczyński 125 (oryginał), ZKW Medale 47 (oryginał)

Cena końcowa: 520 zł
Cena wywoławcza: 36 zł
Cena szacunkowa: 60 zł
Ilość odsłon: 343

1)  520 zł
2)  500 zł
3)  310 zł
4)  280 zł
5)  260 zł
6)  130 zł
7)  65 zł
8)  60 zł
9)  50 zł
10)  46 zł
11)  42 zł
12)  38 zł
13)  36 zł