Polska, kopia galwaniczna medalu na pamiątkę pokoju oliwskiego, 1660 (data wykonania oryginału)

Banknoty, monety średniowieczne, polskie, zagraniczne, medale i odznaczenia.

Cena wylicytowana: 1 500 zł
Aukcja zakończyła się 27-01-2022 22:02:40
337846
Opis: Polska - Jan II Kazimierz Waza (1649–1668), kopia galwaniczna medalu na pamiątkę pokoju oliwskiego, 1660 (data wykonania oryginału), kopia medalu autorstwa Jana Höhna Młodszego, Aw: Widok Gdańska, wyżej promieniste słońce otoczone chmurami, niżej widok pola, na którym rośnie zboże i leżą zbroje i broń, w odcinku sygnatura IH i tuszem 163, POST BELLUM PLENA SURGIT PAX AUREAMESSE. HINC SPERAT MERITAM GEDANI CONSTANTIA FRUGEM., Rw: PACI / PERPETUÆ POSTA ET ETERNATAS A SAECULO / INTER / POLONIAM SUECIAMQUE / INDUCIAS ET MOX BELLA / AUSPICIIS / DEI TER: OPT: MAX: / INVICTAQUE VIRTUTE / IOANNIS CASIMIRI / PII FELICIS PACIFICI / ANNO MDCLX / DANTISCI ET CIRCA ILLAM / TRACTATÆ / FELICITERQ III MAII CONCLUSÆ / EADEM CIVITAS LÆTA LUBENS / CONSECRAVIT / herb wielki Gdańska
Stan zachowania: II/III, Extremely Fine / Very Fine
Dodatkowe informacje: biały metal, 79.6 mm, 135.84 g
Literatura: Raczyński 144 (oryginał)

Cena końcowa: 1 500 zł
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 774

1)  1 500 zł
2)  1 500 zł
3)  460 zł
4)  410 zł
5)  350 zł
6)  320 zł
7)  220 zł
8)  160 zł
9)  110 zł
10)  85 zł
11)  75 zł
12)  70 zł
13)  65 zł
14)  60 zł