Niemcy, medal na pamiątkę Wystawy Rzemieślniczej w Berlinie, 1844

Banknoty, monety złote, antyczne, polskie i zagraniczne, medale.

Cena wylicytowana: 160 zł
Aukcja zakończyła się 13-01-2022 22:00:40
328393
Opis: Niemcy - Prusy - Fryderyk Wilhelm IV (1840–1861), medal na pamiątkę Wystawy Rzemieślniczej w Berlinie, 1844, Aw: Germania siedząca na kamieniu, z wieńcem i mieczem, na kamieniiu wyryte Seid / einig, niżej sygnatury LOOS D. i LORENZ F, w odcinku GERMANIA, w otoku ERINNERUNG AN DIE AUSSTELLUNG DEUTSCHER GEWERBSERZEUGNISSE ZU BERLIN 1844, Rw: Wieniec z płodów rolnych, na nim tarcze z symbolami przemysłu, w wieńcu lokomotywa jadąca po moście, na dole sygnatura SCHILLING F., w otoku VORWAERTS MIT DEUTSCHEM FLEISSE UND DEUTSCHER KRAFT
Stan zachowania: II, Extremely Fine
Dodatkowe informacje: miedź, 45.1 mm, 48.01 g, patyna
Literatura: Slg. Wurzbach 685

Cena końcowa: 160 zł
Cena wywoławcza: 90 zł
Cena szacunkowa: 150 zł
Ilość odsłon: 102

1)  160 zł
2)  155 zł
3)  95 zł