Polska, medal z serii królewskiej PTAiN – Kazimierz Wielki, 1977

Cena wylicytowana: 90 zł
Aukcja zakończyła się 14-10-2021 21:17:20
325518
Opis: Polska - Polska Rzeczpospolita Ludowa (1952–1989) - Mennica Warszawska, medal z serii królewskiej PTAiN – Kazimierz Wielki, 1977, Warszawa, Aw: Awers półgrosza koronnego, po prawej pole awersu kwartnika ruskiego, KAZIMIRVS PRIMVS DEI GRATIA REX POLONIAE MCCCXXXIII MCCCLXX, Rw: Arkady, pod któryni król Kazimierz rozdający przywileje, w tle panorama Krakowa, nad łukami napis POLONIA MVRIS ORNATA, w odcinku IVRA VISLICAE AD MCCCXLVII / CONDITA / ALMA MATER / CRACOVIENSIS / MCCCLXIII, poniżej PTAiN 77 SER KRÓL NR 5, na obrzeżu punca Ag i punca srebra, medal projektu Witolda Korskiego
Stan zachowania: I, Uncirculated
Dodatkowe informacje: tombak, 70.1 mm, 138.37 g, nakład 700 sztuk
Literatura: MMP 77/379, Paszkowycz 46/77

Cena końcowa: 90 zł
Cena wywoławcza: 30 zł
Cena szacunkowa: 50 zł
Ilość odsłon: 142

1)  90 zł
2)  85 zł
3)  50 zł
4)  30 zł