Polska, medal z Bolesławem Chrobrym - późniejszy odlew, XIX w.

Cena wylicytowana: 150 zł
Aukcja zakończyła się 24-06-2021 22:37:00
325906
Opis: Polska - Polska pod zaborami (1795–1918), medal z Bolesławem Chrobrym - późniejszy odlew, XIX w., Aw: Popiersie władcy w koronie, w prawo, BOLESLAUS DICTUS CHROBRY SIVE STRENUUS, Rw: W jedenastu wersach: PRIMUS / IN POLONIA / REGIO DIADEMATE / INSIGNITUS. / TERMINOS IMPERII AD / ALBIM BORYSTHENEM / ET OSSAM VICTOR / DESIGNAVIT. / OBIIT A. DOMINO: 1025. / AETAT: 58. REG: 33. / D.8 APRILIS
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: mosiądz lany, 43.1 mm, 36.35 g, XIX wieczna kopia medalu z XVIII wiecznego "Pocztu królów polskich"
Literatura: H-Cz.3418, Raczyński 597, Więcek 84 - oryginał

Cena końcowa: 150 zł
Cena wywoławcza: 36 zł
Cena szacunkowa: 60 zł
Ilość odsłon: 191

1)  150 zł
2)  145 zł
3)  120 zł
4)  80 zł
5)  36 zł