Niemcy, liczman (Rechenpfenig), 1622 (jako chronogram)

Cena wylicytowana: 50 zł
Aukcja zakończyła się 24-06-2021 22:24:00
326232
Opis: Niemcy - Saksonia - Jan Jerzy I (1615–1656), liczman (Rechenpfenig), 1622 (jako chronogram), Aw: Gryf w lewo, z głową zwróconą za siebie, stojący na księdze, VIRTVTE DVCE COMITE FORTVNA, pod gryfem sygnatura HVL F; Rw: Krzew z pięciopłatkowymi kwiatami, wyżej słońce, w otoku napis FLOREBIMVS PROSPICIENTE DEO
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: miedź, 22.5 mm, 1.80 g, ciemna patyna
Literatura: Drożdż 527 - jednak na boku księgi data 1651 (?)

Cena końcowa: 50 zł
Cena wywoławcza: 48 zł
Cena szacunkowa: 80 zł
Ilość odsłon: 188

1)  50 zł
2)  48 zł