Polska, Medal na pamiątkę 10. rocznicy Cudu nad Wisłą, 1930

Banknoty, monety złote, antyczne, polskie i zagraniczne, medale.

Cena wylicytowana: 2 100 zł
Aukcja zakończyła się 13-05-2021 22:04:20
322981
Opis: Polska - II Rzeczpospolita Polska (1918–1939), Medal na pamiątkę 10. rocznicy Cudu nad Wisłą, 1930, Warszawa, Aw: Na tle Warszawy popiersie papieża Piusa XI w lewo w ozdobnym otoku, niżej orzeł z rozpostartymi skrzydłami, NIE OPUŚCIŁ WARSZAWY - OJCIEC Św. PIUS XI w 1920 R.; Rw: Mapa terytorium Polski, w otoku w kręgach napisy W DZIESIĄTĄ ROCZNICĘ CUDU NAD WISŁĄ / W 1683 R. JAN SOBIESKI KRÓL POLSKI OCALIŁ POD WIEDNIEM CHRZEŚCIJAŃSTWO OD NAJAZDU TURKÓW / W 1920 R. NARÓD POLSKI OCALIŁ NAD WISŁĄ CHRZEŚCIJAŃSTWO OD NAWAŁY BOLSZEWICKIEJ, na obrzeżu punca srebra i mennicy oraz wygrawerowane W 7ą Rocznicę Ślubu Andzi i Kaziowi X. LACh, medal projektu Stefana Rufina Koźbielewskiego
Stan zachowania: I/I-, Choice About Uncirculated
Dodatkowe informacje: srebro, 55.2 mm, 86.50 g, lekko przetarte obrzeże, ale pięknie zachowany
Literatura: Strzałkowski 680 (R)

Cena końcowa: 2 100 zł
Cena wywoławcza: 360 zł
Cena szacunkowa: 600 zł
Ilość odsłon: 1052

1)  2 100 zł
2)  2 000 zł
3)  1 800 zł
4)  1 600 zł
5)  680 zł
6)  600 zł
7)  490 zł
8)  470 zł
9)  410 zł
10)  390 zł
11)  380 zł
12)  370 zł
13)  360 zł