Polska, medal magnacki, 1619

Banknoty, monety złote, antyczne, polskie i zagraniczne, medale.
Polska, medal magnacki, 1619

Polska, medal magnacki, 1619

Cena wylicytowana: 240 zł
Aukcja zakończyła się 13-05-2021 22:03:40
322737
Opis: Polska - Zygmunt III Waza (1587–1632), medal magnacki, 1619, Aw: Popiersie w zbroi w prawo, na odcięciu ramienia sygnatura, NICOL ZEBRZIDOVS… - ET GENE CRA CAP R P S M, Rw: na postumencie zbroja z dwiema buławami, na zbroi herb Radwan, z boków dwie postaci trzymające wieńce na których Sprawiedliwość z mieczem i wagą, z boków DEO ET - PATRIAE, DEXTERA DOMINI - FECIT VIRTVTEM
Stan zachowania: IV, Fine
Dodatkowe informacje: brąz lany, 49.5 mm, 23.37 g, gięty
Literatura: H-Cz. 4070 (R2), Raczyński 97

Cena końcowa: 240 zł
Cena wywoławcza: 240 zł
Cena szacunkowa: 400 zł
Ilość odsłon: 317

1)  240 zł