Śląsk, medalna pamiątkę ukazania się na Śląsku komety Klinkenberg-de Chéseaux, 1744

Cena wylicytowana: 280 zł
Aukcja zakończyła się 06-05-2021 21:47:00
320867
Opis: Śląsk - Śląsk pod panowaniem pruskim - Fryderyk II (1740–1786), medalna pamiątkę ukazania się na Śląsku komety Klinkenberg-de Chéseaux, 1744, Wrocław, Aw: Bezchmurny zimowy pejzaż na którym kometa z warkoczem, w odcinku 1744, Rw: WER HAT / DES / HERRN / SINN / ERKANNT? / RÖM • XI • 34 (Bo kto poznał zamysł Pana, Rz 11,34), niesygnowany medal autorstwa Georga Wilhelma Kittela
Stan zachowania: II-, Nearly Extremely Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 21.9 mm, 2.86, bardzo ciekawy medal opisujący kometę Klinkenberga-de Chéseauxa, która przeleciała na początku 1744 w dość bliskiej odległości od Ziemi i była bardzo dobrze widoczna gołym okiem
Literatura: F.u.S. 4287, Gaedechens 1843, Sakwerda XVIII s. 43

Cena końcowa: 280 zł
Cena wywoławcza: 150 zł
Cena szacunkowa: 250 zł
Ilość odsłon: 181

1)  280 zł
2)  270 zł
3)  270 zł
4)  250 zł
5)  210 zł
6)  175 zł
7)  155 zł