Polska, klipa 10 złotych, 1934

Cena wylicytowana: 18 500 zł
Aukcja zakończyła się 25-03-2021 21:10:40
319979
Opis: Polska - II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) - monety próbne, klipa 10 złotych, 1934, Warszawa, Józef Piłsudski - Orzeł Strzelecki; moneta projektu Stanisława Ostrowskiego, w okresie międzywojennym w Polsce wydano klipy jako monety próbne. Przedstawiony typ jest jedną z czterech klip monet okolicznościowych wybitych w okresie złotowym II Rzeczypospolitej
Stan zachowania: I/I-, Choice About Uncirculated
Dodatkowe informacje: 47.5 x 47.5 mm, srebro 40.12 g; oficjalnie wybito 300 sztuk (prawdopodobnie więcej, gdyż były dobijane po wyczerpaniu nakładu), moneta wybita oczyszczonymi z korozji stemplami - widoczne grudki po spolerowaniu stempla; stara, ciemna patyna, pięknie zachowany egzemplarz.
Literatura: Parchimowicz P159

Cena końcowa: 18 500 zł
Cena wywoławcza: 12 000 zł
Cena szacunkowa: 20 000 zł
Ilość odsłon: 2201

1)  18 500 zł
2)  18 000 zł
3)  17 500 zł
4)  17 000 zł
5)  15 500 zł
6)  13 500 zł
7)  12 500 zł
8)  12 000 zł