Niemcy, talar, 1628 H-I

Banknoty, monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale
Niemcy, talar, 1628 H-I

Niemcy, talar, 1628 H-I

Cena wylicytowana: 1 500 zł
Aukcja zakończyła się 07-01-2021 22:06:00
315194
Opis: Niemcy - Saksonia - linia albertyńska (1547–1918) - Jan Jerzy I (1615–1656), talar, 1628 H-I, Drezno, Aw: Półpostać władcy trzymającego miecz oraz hełm, w prawo, IOHAN GEORG D G DVX SAX IVL CLIV ET MONTI, Rw: Wielopolowa tarcza herbowa, powyżej hełmy z klejnotami i labrami, SA ROM IMP ARCHIM ET ELECT
Stan zachowania: II, Extremely Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 29.08 g, lekko czyszczony, ale bardzo ładnie wybity z ∂użym blaskiem menniczym, patyna
Literatura: Davenport 7601, Clauss/Kahnt 158b, Schnee 845

Cena końcowa: 1 500 zł
Cena wywoławcza: 900 zł
Cena szacunkowa: 1 500 zł
Ilość odsłon: 234

1)  1 500 zł
2)  1 450 zł
3)  1 400 zł
4)  1 300 zł
5)  1 200 zł
6)  1 150 zł
7)  1 100 zł
8)  1 050 zł
9)  920 zł