Niemcy, talar, 1624

Banknoty, monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale
Niemcy, talar, 1624

Niemcy, talar, 1624

Cena wylicytowana: 1 250 zł
Aukcja zakończyła się 07-01-2021 22:05:40
315193
Opis: Niemcy - Saksonia - linia albertyńska (1547–1918) - Jan Jerzy I (1615–1656), talar, 1624, Drezno, Aw: Półpostać władcy trzymającego miecz oraz hełm, w prawo, IOHAN GEORG D G DVX SAX IVL CLIV ET MONTI, Rw: Wielopolowa tarcza herbowa, powyżej hełmy z klejnotami i labrami, SA ROM IMP ARCHIM ET ELECT
Stan zachowania: III+/II-, Extremely Fine / Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 29.10 g, delikatnie czyszczony, ale ładnie zachowana moneta, równo odciśnięte stemple, subtelna patyna
Literatura: Davenport 7601, Clauss/Kahnt 156, Schnee 818, Merseb. 1032

Cena końcowa: 1 250 zł
Cena wywoławcza: 600 zł
Cena szacunkowa: 1 000 zł
Ilość odsłon: 281

1)  1 250 zł
2)  1 200 zł
3)  1 150 zł
4)  960 zł
5)  960 zł
6)  920 zł
7)  900 zł
8)  820 zł
9)  800 zł
10)  780 zł
11)  760 zł
12)  740 zł
13)  720 zł
14)  620 zł
15)  600 zł