Śląsk, parwus (1/4 kwartnika), 1. ćwierć XIV w.

Literatura, monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne.

Cena wylicytowana: 1 500 zł
Aukcja zakończyła się 10-12-2020 20:37:40
314294
Opis: Śląsk - Księstwo Głogowskie - Henryk III (1306–1314) lub synowie, parwus (1/4 kwartnika), 1. ćwierć XIV w., mennica Wołów?, Aw: Głowa wołu na wprost; Rw: Szeciopromienna gwiazda z centralnymi kółkiem
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 11.6 mm, 0.33 g, ogromna rzadkość (parwusy śląskie były prawdopodobnie wybijane stemplami kwartników na mniejszych krążkach i są bardzo rzadkie).
Literatura: nienotowany w literaturze - znany jest jedynie kwartnik: Kop. 5745, Fbg 236

Cena końcowa: 1 500 zł
Cena wywoławcza: 900 zł
Cena szacunkowa: 1 500 zł
Ilość odsłon: 304

1)  1 500 zł
2)  1 450 zł
3)  1 250 zł
4)  1 050 zł
5)  900 zł