Polska, medal, 1709 - wybite w epoce w cynie

Cena wylicytowana: 290 zł
Aukcja zakończyła się 05-11-2020 22:26:20
311730
Opis: Polska - August II Mocny (1697–1733), medal, 1709 - wybite w epoce w cynie, autorstwa Heinricha Paula Groskurta, wybity z okazji zjazdu i podpisania przymierza trzech Fryderyków; władców Danii, Prus i Polski przeciw Karolowi XII - królowi Szwecji; Aw: Popiersia trzech władców w trójkącie, po bokach ich imiona FRIDERICVS REX DAN & N / FRIDERICVS REX BORUSS / FRIDERICVS AVG REX POL, napis w otoku TRIANGVLVS MAIESTATICVS; Rw: Napis poziomy w 10 wierszach QVOD TRES IN AMPLEXVS MVTVOS COIERINT REGES TANQVAM REGIVM TRIVM FRIDERICORVM RESERVATVM AETAS NOSTRA NOTET POSTERITAS ADMIRETVM MDCCIX (że trzej królowie związek wspólny zawarli, niech wiek nasz zanotuje to jako rzecz trzem królom Fryderykom zachowaną, a potomność niech się temu dziwi) i sygnatura u dołu GROSKURT F.
Stan zachowania: III/III-, About Very Five
Dodatkowe informacje: cyna, 43.7 mm, 27.79 g
Literatura: H-Cz. 2641 (R1), Slg. Merseb. 1463, Slg. Engelhardt 1302, Dassdorf 1170, Raczyński 331, Gebauer 1709.10.3 - oryginał

Cena końcowa: 290 zł
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 241

1)  290 zł
2)  280 zł
3)  220 zł
4)  105 zł
5)  75 zł
6)  70 zł
7)  60 zł