Cesarstwo Rzymskie, follis, 326–328

Cena wylicytowana: 85 zł
Aukcja zakończyła się 05-11-2020 21:03:40
311941
Opis: Cesarstwo Rzymskie - Fausta 307–326 (córka Maksymiana, żona Konstantyna I Wielkiego), follis, 326–328, Tessaloniki, Aw: Popiersie cearzowej w prawo, FLAV MAX FAVSTA AVG, Rw: Salus (lub cesarzowa) stojąca na wprost trzymająca na rękach dwoje niemowląt, wokoło SPES REIPVBLICAE, w odcinku SMTSB (niektóre opracowania opisują tę personifikację jako cesarzową z dwojgiem najstarszych synów, urodzonych w 317 roku - Konstantyna II i Konstancjusza II)
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: brąz, 20.4 mm, 2.94 g, ciemna patyna
Literatura: RIC 162 (R4)

Cena końcowa: 85 zł
Cena wywoławcza: 30 zł
Cena szacunkowa: 50 zł
Ilość odsłon: 99

1)  85 zł
2)  80 zł
3)  38 zł