Celtowie Wschodni, didrachma typu Sattelkopfpferd lub Varteju-Bucuresti, przełom II/I w. pne

Banknoty, monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale

Cena wylicytowana: 800 zł
Aukcja zakończyła się 22-10-2020 20:55:40
311130
Opis: Celtowie Wschodni - Geto-Dakowie, didrachma typu Sattelkopfpferd lub Varteju-Bucuresti, przełom II/I w. pne, Aw: Stylizowana głowa Zeusa w prawo, Rw: Stylizowany jeździec na koniu w lewo
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro, kształt miseczkowaty, 24.6 mm, 6.26 g, rzadka
Literatura: Slg Lanz 648, Göbl, OTA tabl. 26, 300/14, LT 9883, Preda MGD Pl. 42 6

Cena końcowa: 800 zł
Cena wywoławcza: 300 zł
Cena szacunkowa: 500 zł
Ilość odsłon: 319

1)  800 zł
2)  780 zł
3)  500 zł
4)  460 zł
5)  320 zł