Cesarstwo Rzymskie, naśladownictwo monety złotej (aureusa), ok. III-IV w.

Cena wylicytowana: 150 zł
Aukcja zakończyła się 15-10-2020 20:13:20
310616
Opis: Cesarstwo Rzymskie - Naśladownictwa monet rzymskich, naśladownictwo monety złotej (aureusa), ok. III-IV w., Aw: Popiersie cesarza (być może Kommodusa), w prawo, pseudolegenda, Rw: Postać kobieca (Roma?) siedząca na tronie w lewo, trzymająca berło oraz Wiktorię?, pseudolegenda
Stan zachowania: IV/V, Fine / Very Good
Dodatkowe informacje: brąz złocony, 18.4 mm, 2.61 g, zachowane złocenie, otwór, pierwotnym zastosowaniem imitacji była funkcja ozdobna
Literatura: Anokhin (2015) 196

Cena końcowa: 150 zł
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 130

1)  150 zł
2)  145 zł
3)  100 zł