Cesarstwo Rzymskie, naśladownictwo monety złotej (aureusa), ok. III-IV w.
Zakończenie: 15-10-2020 20:13:20
310616
Opis: | Cesarstwo Rzymskie - Naśladownictwa monet rzymskich, naśladownictwo monety złotej (aureusa), ok. III-IV w., Aw: Popiersie cesarza (być może Kommodusa), w prawo, pseudolegenda, Rw: Postać kobieca (Roma?) siedząca na tronie w lewo, trzymająca berło oraz Wiktorię?, pseudolegenda |
Stan zachowania: | IV/V, Fine / Very Good |
Dodatkowe informacje: | brąz złocony, 18.4 mm, 2.61 g, zachowane złocenie, otwór, pierwotnym zastosowaniem imitacji była funkcja ozdobna |
Literatura: | Anokhin (2015) 196 |
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 130