Cesarstwo Rzymskie, naśladownictwo monety złotej (aureusa), ok. II-III w.

Cena wylicytowana: 240 zł
Aukcja zakończyła się 03-09-2020 20:17:40
308053
Opis: Cesarstwo Rzymskie - Naśladownictwa monet rzymskich, naśladownictwo monety złotej (aureusa), ok. II-III w., Aw: Głowa władcy (być może Marka Aureliusza) w prawo, pseudolegenda, Rw: Postać (Minerwa?) stojąca na wprost, trzymająca tarczę i włócznie, pseudolegenda
Stan zachowania: V, Very Good
Dodatkowe informacje: brąz złocony, 17.7 mm, 1.95 g, pierwotnym zastosowaniem imitacji była najprawdopodobniej funkcja ozdobna, otwory nad głową władcy
Literatura: Anokhin 19 - podobne

Cena końcowa: 240 zł
Cena wywoławcza: 48 zł
Cena szacunkowa: 80 zł
Ilość odsłon: 158

1)  240 zł
2)  230 zł
3)  155 zł