Cesarstwo Rzymskie, naśladownictwo monety złotej (aureusa), ok. III-IV w.

Cena wylicytowana: 310 zł
Aukcja zakończyła się 03-09-2020 20:16:40
308050
Opis: Cesarstwo Rzymskie - Naśladownictwa monet rzymskich, naśladownictwo monety złotej (aureusa), ok. III-IV w., Aw: Popiersie cesarza (najprawdopodobniej Probusa) w wieńcu laurowym w prawo, pseudolegenda, Rw: Postać kobieca (Roma?) siedząca na tronie w lewo, trzymająca berło oraz Wiktorię?, pseudolegenda
Stan zachowania: III/III-, About Very Five
Dodatkowe informacje: brąz złocony, 20.7 mm, 3.20 g, pierwotnym zastosowaniem imitacji była najprawdopodobniej funkcja ozdobna, stąd otwór nad głową władcy
Literatura: Anokhin 177

Cena końcowa: 310 zł
Cena wywoławcza: 90 zł
Cena szacunkowa: 150 zł
Ilość odsłon: 161

1)  310 zł
2)  300 zł
3)  300 zł
4)  150 zł
5)  125 zł
6)  90 zł