Polska, medal na pamiątkę 500. rocznicy powrotu Gdańska do Polski, 1954

Banknoty, monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale

Cena wylicytowana: 500 zł
Aukcja zakończyła się 27-08-2020 22:38:00
305189
Opis: Polska - Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989, medal na pamiątkę 500. rocznicy powrotu Gdańska do Polski, 1954, Warszawa, Aw: Trzy postacie, niżej 1454-1954, W PIĘĆSTELECIE POWROTU GDAŃSKA DO POLSKI MEDAL TEN WYBIŁA MIEJSKA RADA NARODOWA W GDAŃSKU, Rw: Widok Starego Miasta w Gdańsku, u góry BELLO / COMBUSTUM - PACE / RENOVATUM, na dole herb Gdańska, GEDANI ANTE QUINQUE SÆCULA IN FINES MATRIS POLONIÆ REVERTENIS MEMORIA + MCDLIV - MCMLIV +, medal projektowali J. Gosławski (awers), R. Massalski i W. Tołkin (rewers)
Stan zachowania: II+, Choice Extremely Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 60.2 mm, 97.34 g, minimalne uderzenie przy krawędzi, lekko czyszczone tło
Literatura: Paszkowycz 1/54, MMP 54/17

Cena końcowa: 500 zł
Cena wywoławcza: 300 zł
Cena szacunkowa: 500 zł
Ilość odsłon: 267

1)  500 zł
2)  490 zł
3)  470 zł
4)  400 zł
5)  300 zł