Niemcy, goldgulden, bez daty (ok. 1380-1385)

Banknoty, monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale

Cena wylicytowana: 4 600 zł
Aukcja zakończyła się 27-08-2020 20:37:00
307550
Opis: Niemcy - Pfalz - Kurlinie - Ruprecht I 1353-1390, goldgulden, bez daty (ok. 1380-1385), Oppenheim, Aw: Tarcza herbowa w obwódce z trzech podwójnych łuków i trzech kątów, +MONETA IN OPPENHEIN, Rw: Stojący na wprost Św. Jan, obok dwugłowy orzeł, +S IOHANES B
Stan zachowania: II+, Choice Extremely Fine
Dodatkowe informacje: złoto, 3.50 g, uszkodzenie na rancie, lekko wygięty, ale bardzo łądnie zachowany
Literatura: Fr. 1970, Slg. Noss 49

Cena końcowa: 4 600 zł
Cena wywoławcza: 4 200 zł
Cena szacunkowa: 7 000 zł
Ilość odsłon: 227

1)  4 600 zł
2)  4 500 zł
3)  4 300 zł