Pomorze, 2/3 talara (gulden), 1689

Literatura, monety złote, polskie i zagraniczne, medale

Cena wylicytowana: 1 550 zł
Aukcja zakończyła się 20-08-2020 21:17:00
306572
Opis: Pomorze - pod zwierzchnictwem szwedzkim - Karol XI 1660-1697, 2/3 talara (gulden), 1689, Szczecin, Aw: Popiersie władcy w prawo, pod popiersiem litery ILA, w otoku CAROLUS XI D G REX SVE G & V; Rw: Herb wielki Księstwa Pomorskiego - dziewięciopolowa tarcza herbowa, podtrzymywana przez dwóch dzikich ludzi, poniżej nominał przedzielający datę, na końcu napisu otokowego znak haki, MON NOV POMER CITERIORIS
Stan zachowania: II/II-, About Near Extremely Fine
Dodatkowe informacje: srebro 17.52 g, delikatna patyna, bardzo ładna moneta
Literatura: Dav. 767, SB 113

Cena końcowa: 1 550 zł
Cena wywoławcza: 760 zł
Cena szacunkowa: 1 250 zł
Ilość odsłon: 337

1)  1 550 zł
2)  1 500 zł
3)  1 450 zł
4)  1 300 zł
5)  1 100 zł
6)  1 000 zł
7)  980 zł
8)  960 zł
9)  900 zł
10)  880 zł
11)  780 zł