Polska, medal Legioniści w hołdzie dla arcyksiężnej Izabeli, 1916

Monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale

Cena wylicytowana: 3 200 zł
Aukcja zakończyła się 16-07-2020 22:14:20
305183
Opis: Polska - Polska pod zaborami 1795-1918, medal Legioniści w hołdzie dla arcyksiężnej Izabeli, 1916, Wiedeń, Aw: Popiersie Izabeli w lewo, na odcięciu ramienia sygnatura K.Chodziński / 1916, z prawej delikatnie wyryte 99, ARCHIDUCISSA ISABELLA DE PRINCIPIBUS CROY FRIDERICI COPIARUM OMNIUM AUSTRIAE ET HUNGARIAE DUCIS SUPREMI / CONIUX INCLITISSIMA, Rw: Dwóch legionistów zwróconych do siebie, między nimi mały orzełek i daty 1914 - 1916, niżej napis LEGIONVM / POLONIARVM / FAVTRICI BENIGNAE / MILITVM / LAESORVM / PATRONAE / BENEFICAE / MISERICORDI / CIVIVM BELLO / OPPRESSORVM / TVTELAE / AC / PRAESIDIO / POLONI MILITES / GRATISSIMI, na obrzeżu nabita punca srebra, medal projektu Kazimierza Chodzińskiego
Stan zachowania: II, Extremely Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 69.7 mm, 140.52 g, rzadkość, wybito tylko kilkanaście sztuk w srebrze
Literatura: Strzałkowski 349

Cena końcowa: 3 200 zł
Cena wywoławcza: 600 zł
Cena szacunkowa: 1 000 zł
Ilość odsłon: 865

1)  3 200 zł
2)  3 100 zł
3)  2 900 zł
4)  2 000 zł
5)  1 900 zł
6)  1 700 zł
7)  1 100 zł
8)  900 zł
9)  760 zł
10)  700 zł
11)  660 zł