Polska, medal pamiątkowy z okazji 1000 lat chrześcijaństwa, 1966

Banknoty, monety antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale

Cena wylicytowana: 470 zł
Aukcja zakończyła się 09-07-2020 22:17:40
305194
Opis: Polska - Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989, medal pamiątkowy z okazji 1000 lat chrześcijaństwa, 1966, Warszawa, Aw: Postać w zbroi i płaszczu z głową w koronie, zwróconą w prawo, w prawej ręce trzyma miecz, w lewej laskę krzyżową, z boków rycerze i żołnierze, w kątach godło Polski Walczącej, Warszawska Syrena, ptak z denara Bolesława Chrobrego i chrystogram, w otoku + 1000 LAT CHRZEŚCIJAŃSTWA W POLSCE + - 1000 YEARS ANNIVERSARY - OF - CHRISTIANITY IN POLAND, Rw: Herb PANA, wokół przedstawienia monet, w kątach narzędzia mincerskie, między nimi POLISH AMERICAN NUMISMATIC ASSN / CHICAGO USA, w otoku 966 - TYSIĄC LAT MONETY POLSKIEJ - 1966 - 1000 YEARS ANNIVERSARY OF POLISH COINS, medal projektu W. Kowalika i W Gawrona, wybity w Mennicy Warszawskiej na zlecenie PANA Chicago
Stan zachowania: I, Uncirculated
Dodatkowe informacje: srebro, 62.0 mm, 95.89 g, nakład 446 sztuk
Literatura: Paszkowycz 11/66, Maczynski 131

Cena końcowa: 470 zł
Cena wywoławcza: 150 zł
Cena szacunkowa: 250 zł
Ilość odsłon: 337

1)  470 zł
2)  460 zł
3)  440 zł
4)  350 zł
5)  310 zł
6)  300 zł
7)  230 zł
8)  190 zł
9)  180 zł
10)  170 zł
11)  165 zł
12)  160 zł
13)  155 zł
14)  150 zł