Polska, medal upamietniający Rusinów zamordowanych przez carat, 1874

Banknoty, monety antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale

Cena wylicytowana: 190 zł
Aukcja zakończyła się 09-07-2020 22:16:20
305778
Opis: Polska - XIX wiek, medal upamietniający Rusinów zamordowanych przez carat, 1874, Aw: Tarcza herbowa polsko-litewsko-wołyńska ułożona na mogile z krzyżem i koroną cierniową, wokoło BRACIOM RUSINOM POMORDOWANYM PRZEZ CARAT MOSKIEWSKI ZA WIERNOŚĆ DLA KOSCIOŁA I POLSKI, w dolnej części sygnatura TASSET; Rw: Otwarta księga z napisem MARTYROLOGIA POLSKA / WŁOŚCIANIE i nazwiskami kilkunastu osób, wokoło WOJEWÓDZTWA PODLASKIE I LUBELSKIE / POLUBICZE - DRELÓW - PRATULIN, medal projektu Ernesta Paulina Tasseta
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: brąz lany, 64.2 mm, 96.29 g, uderzenie przy krawędzi
Literatura: H-Cz. 6101, kol. Węsierskiego 2890

Cena końcowa: 190 zł
Cena wywoławcza: 90 zł
Cena szacunkowa: 150 zł
Ilość odsłon: 221

1)  190 zł
2)  185 zł
3)  160 zł
4)  150 zł
5)  100 zł