Polska, medal Ligi Świętej z okazji przystąpienia do niej Rosji, 1687

Banknoty, monety antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale

Cena wylicytowana: 410 zł
Aukcja zakończyła się 09-07-2020 22:15:20
305182
Opis: Polska - Jan III Sobieski 1674-1696, medal Ligi Świętej z okazji przystąpienia do niej Rosji, 1687, Norymberga, Aw: Siedząca Ceres, wsparta na jeńcu tureckim, trzymająca pęk strzał i róg obfitości, z boków dwa kolumnowe portyki, na kolumnach herby państw należących do Ligi Świętej, w tle rzeka i zabudowania, u góry dwie ręce w uścisku trzymające gałązki plamowe, na dole sygnatura GH u góry CONCORD ISTAN, Rw: LEOPOLDI MAGNI / ROM.IMPERATORIS / JOHANN.III.POLON.REGIS / ET / REIPVBLICÆ VENETÆ / CONCORDIBVS ARMIS / ADVERSVS TURCAS / EXERCITUS / MOSCOVITARUM / STABILI FOEDERE / IUNGITUR / MDCLXXXVII•, niżej sygnatura L.G.L, medal autorstwa Georga Hautscha i Lazarusa Gottlieba Lauffera
Stan zachowania: III/IV, Very Fine / Fine
Dodatkowe informacje: miedź, 45.2 mm, 35.84 g, liczne uderzenia, plamiasta patyna
Literatura: ZKW Medale 133, Mikocki 1873, Racz. 222, H-Cz. 2502

Cena końcowa: 410 zł
Cena wywoławcza: 90 zł
Cena szacunkowa: 150 zł
Ilość odsłon: 229

1)  410 zł
2)  410 zł
3)  300 zł
4)  200 zł
5)  140 zł
6)  90 zł