Watykan, medal na pamiątkę renowacji i rozbudowy Pałacu Laterańskiego, 1853

Banknoty, monety antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale

Cena wylicytowana: 560 zł
Aukcja zakończyła się 09-07-2020 22:14:20
305776
Opis: Watykan - Pius IX 1846-1878, medal na pamiątkę renowacji i rozbudowy Pałacu Laterańskiego, 1853, Rzym, Aw: Popiersie papieża Piusa IX w lewo, niżej sygnatura GIVS•CERBARA•F, PIVS•IX•PONTIFEX. - MAXIMVS•AN•VIII•, Rw: Widok holu wejściowego Muzeum Laterańskiego, w odcinku MVSEVM•IN•AEDIBVS•LATTERAN• / AVCTVM / AN•MDCCCLIII• / GC, medal projektu Giuseppe Cerbary, wyemitowany 29 czerwca 1853 roku
Stan zachowania: II, Extremely Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 43.5 mm, 34.16 g, lekko przetarty, ale ładnie zachowany z wyraźnym reliefem i efektowną sceną ne rewersie sale Muzeum Watykańskiego z dużą głębią rysunku

Cena końcowa: 560 zł
Cena wywoławcza: 150 zł
Cena szacunkowa: 250 zł
Ilość przebić: 32
Ilość odsłon: 220

1)  560 zł
2)  560 zł
3)  480 zł
4)  410 zł
5)  370 zł
6)  270 zł
7)  260 zł
8)  250 zł
9)  150 zł