Watykan, medal na pamiątkę upadku Republiki Rzymskiej i powrotu papieża z wygnania z Gaety, 1850

Banknoty, monety antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale

Cena wylicytowana: 320 zł
Aukcja zakończyła się 09-07-2020 22:14:00
305777
Opis: Watykan - Pius IX 1846-1878, medal na pamiątkę upadku Republiki Rzymskiej i powrotu papieża z wygnania z Gaety, 1850, Rzym, Aw: Popiersie papieża w lewo, niżej sygnatura G. GIROMETTI F., PIVS IX•PONTIFEX - MAXIMVS ANNO V•, Rw: Stojący Daniel, zwrócony w lewo, wskazujący na powalonego smoka, z prawej dolna część kolumny, w odcinku sygnatura G. GIROMETTI F., DIRVPTVS EST DRACO ET DIXIT DANIEL ECCE QVEM COLEBATIS, medal projektu Giuseppe Gromettiego, wyemitowany 29 czerwca 1850 roku
Stan zachowania: II/II-, About Near Extremely Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 43.5 mm, 34.36 g, delikatnie czyszczone tło, nakład 2879 sztuk

Cena końcowa: 320 zł
Cena wywoławcza: 120 zł
Cena szacunkowa: 200 zł
Ilość odsłon: 187

1)  320 zł
2)  310 zł
3)  300 zł
4)  240 zł
5)  190 zł
6)  170 zł
7)  125 zł