Francja, medal autorstwa Dassiera na pamiątkę sojuszu między Francją a biskupstwem Bazylei (późniejsza kopia), 1740 (oryginał)

Banknoty, monety antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale

Cena wylicytowana: 75 zł
Aukcja zakończyła się 09-07-2020 22:12:00
305173
Opis: Francja - Ludwik XV Ukochany 1715-1774, medal autorstwa Dassiera na pamiątkę sojuszu między Francją a biskupstwem Bazylei (późniejsza kopia), 1740 (oryginał), Aw: Popiersie władcy w prawo, na dole sygnatura I•DASSIER•, LUD • XV • REX - CHRISTIANISS •, Rw: Glob, nad którym słońce, z lewej putto wskazujący na Francję, UNDIQUE - SERENAT•, na dole we wstędze TRANQUILL • PRINCIP • / BASIL • RESTIT • 1740 •, medal wybity na pamiątke
Stan zachowania: II-, Nearly Extremely Fine
Dodatkowe informacje: brąz lany, 54.2 mm, 70.99 g

Cena końcowa: 75 zł
Cena wywoławcza: 46 zł
Cena szacunkowa: 75 zł
Ilość odsłon: 145

1)  75 zł
2)  70 zł
3)  46 zł