Cesarstwo Rzymskie, naśladownictwo monety złotej (aureusa), ok. III-IV w.
Zakończenie: 02-07-2020 20:18:20
304664
Opis: | Cesarstwo Rzymskie - Naśladownictwa monet rzymskich, naśladownictwo monety złotej (aureusa), ok. III-IV w., Aw: Popiersie cesarza (najprawdopodobniej Probusa) w wieńcu laurowym w prawo, pseudolegenda, Rw: Postać kobieca (Roma?) siedząca na tronie w lewo, trzymająca berło oraz Wiktorię?, pseudolegenda |
Stan zachowania: | IV/IV+, |
Dodatkowe informacje: | brąz złocony, 22.4 mm, 3.56 g, pierwotnym zastosowaniem imitacji była najprawdopodobniej funkcja ozdobna, stąd otwór nad głową władcy |
Literatura: | Anokhin (2015) 55, 86, 177, 285 - podobne |
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 169