Polska, brakteat absolucyjny, ok. 1113-1138

Cena wylicytowana: 1 250 zł
Aukcja zakończyła się 04-06-2020 20:32:40
190520
Opis: Polska - Bolesław III Krzywousty 1102-1107-1138, brakteat absolucyjny, ok. 1113-1138, Kraków lub Gniezno, Św. Wojciech stojący na wprost, z głową skierowaną w lewo, w lewej ręce trzyma pastorał, prawa ręka uniesiona w geście opieki nad klękającym księciem, wkoło + SLVL...BEZLAV
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 0.40 g, gięty, drobne wykruszenie
Literatura: Frynas P.6.6, Kop. 47 (R4), Such. XI/XII w. XV/2, Gum-H. 81, Gum-P. 58, Str. tabl. XIII, Nakielski (Brakteaty Bolesława III Krzy

Cena końcowa: 1 250 zł
Cena wywoławcza: 600 zł
Cena szacunkowa: 1 000 zł
Ilość odsłon: 429

1)  1 250 zł
2)  1 200 zł
3)  1 150 zł
4)  1 100 zł
5)  1 000 zł
6)  980 zł
7)  780 zł
8)  740 zł
9)  680 zł
10)  660 zł
11)  640 zł
12)  620 zł
13)  600 zł