Polska, denar, I poł. XIII w.

Banknoty, monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne.
Polska, denar, I poł. XIII w.

Polska, denar, I poł. XIII w.

Cena wylicytowana: 4 400 zł
Aukcja zakończyła się 13-02-2020 20:31:00
195899
Opis: Polska - Władca nieokreślony z XIII-XIV wieku, denar, I poł. XIII w., Aw: Książę siedzący na tronie w prawo z jastrzębiem lub sokołem na ręku; Rw: Chrystus apokaliptyczny, siedzący na łuku, trzymający dwa globy (lub diademy), u góry dwie gwiazdy, z lewej strony głowa skierowana w prawo spoglądająca ku Chrystusowi
Stan zachowania: II/II-, About Near Extremely Fine
Dodatkowe informacje: srebro,16.5 mm, 0.24 g, typ monety znany do niedawna jedynie ze skarbu w Pełczyskach, bardzo ładnie zachowana moneta, bardzo wyraźny rysunek awersu
Literatura: Kop. 289b (R8), Str. 49c, H-Cz. 9090 (R6), Pełczyska 27

Cena końcowa: 4 400 zł
Cena wywoławcza: 2 700 zł
Cena szacunkowa: 4 500 zł
Ilość odsłon: 685

1)  4 400 zł
2)  4 300 zł
3)  4 100 zł
4)  3 100 zł
5)  2 800 zł
6)  2 700 zł