Niemcy, denar, X/XI w.

Monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale
Niemcy, denar, X/XI w.

Niemcy, denar, X/XI w.

Cena wylicytowana: 370 zł
Aukcja zakończyła się 21-11-2019 20:39:00
190685
Opis: Niemcy - Saksonia - Magdeburg- arcybiskupstwo - anonimowy biskup, denar, X/XI w., Aw: Popiersie w prawo (św. Maurycy?), fragment napisu ƧEƧ ...; Rw: Budowla - mury miejskie z trzema wieżami, fragment napisu MAGADABVRG (pisanego wstecznie)
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 23.8 mm, 1.42 g, delikatnie gięty, minimalne pęknięcia krążka, duża rzadkość
Literatura: Dbg 1866 (opisuje jako naśladownictwo)

Cena końcowa: 370 zł
Cena wywoławcza: 150 zł
Cena szacunkowa: 250 zł
Ilość odsłon: 245

1)  370 zł
2)  360 zł
3)  340 zł
4)  280 zł