Polska, żeton koronacyjny, 1734

Monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale.

Cena wylicytowana: 490 zł
Aukcja zakończyła się 07-11-2019 20:19:40
189659
Opis: Polska - August III 1733-1763 - żetony, żeton koronacyjny, 1734, Aw: Korona i napis wokoło MERVIT ET TVEBITVR; Rw: Siedmiowierszowy napis poziomy AVGVSTVS III / REX POLONIARVM / MAGN DVX LITH / ELECTVS V OCT / MDCCXXXIII / CORONAT XVII IAN / MDCCXXXIV
Stan zachowania: I-, About Uncirculated
Dodatkowe informacje: srebro, 26.3 mm, 3.36 g, minimalne pęknięcie krążka, patyna, pięknie zachowany żeton wybity z okazji koronacji Augusta III Sasa na króla Polski w 1734 roku na Wawelu
Literatura: H.-Cz. 2754, Kahnt 622, Merseb. 1679, Raczyński 374

Cena końcowa: 490 zł
Cena wywoławcza: 300 zł
Cena szacunkowa: 500 zł
Ilość odsłon: 491

1)  490 zł
2)  480 zł
3)  470 zł
4)  460 zł
5)  450 zł
6)  400 zł
7)  370 zł
8)  350 zł
9)  310 zł
10)  300 zł