Niemcy, medal wybity z okazji zawarcia pokoju w Hubertusburgu, 1763

Banknoty, papiery wartościowe, monety złote, polskie i zagraniczne, odznaki

Cena wylicytowana: 150 zł
Aukcja zakończyła się 31-10-2019 22:29:00
189060
Opis: Niemcy - Prusy - Fryderyk II 1740-1788, medal wybity z okazji zawarcia pokoju w Hubertusburgu, 1763, autorstwa Nikolausa Georgi, Aw: Popiersie władcy w zbroi w prawo, FRIDERICUS BORUSSORUM REX, Rw: Połączone wieńcem herby Prus, Austrii oraz Saksonii, AETERNAE CONCORDIAE, w odcinku PAX AD HUBERTSB D 15 FEBR 1763
Stan zachowania: II, Extremely Fine
Dodatkowe informacje: brąz złocony, 32.5 mm, 17.45 g, traktat pokojowy, podpisany 15.II.1763 w Hubertusburgu, zakończył wojnę siedmioletnią.
Literatura: Olding 678, Ampach 11482, F.u.S. 4450, Julius 2442

Cena końcowa: 150 zł
Cena wywoławcza: 90 zł
Cena szacunkowa: 150 zł
Ilość odsłon: 331

1)  150 zł
2)  145 zł